Символіка району

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

        

 

Герб Заставнівського району: у щиті срібна геральдична кроква, в верхньому зеленому полі 2 золоті горішки буку з листочками, а у нижньому синьому полі золотий короп.

Великий Герб Заставнівського району: щит з гербом району підтримує з одного боку золотий лев з червоним язиком, а з іншого – золотий (як варіант – чорний) бик з червоними рогами; щит увінчано золотою територіальною короною, під щитом розміщена зелена стрічка із золотим написом „Заставнівський район”.

Срібна геральдична кроква символізує річку Дністер та вказує на географічне розташування району. Золоті букові горішки на зеленому фоні є на гербі Чернівецької області й підкреслюють приналежність до неї Заставнівщини. Золотий короп уособлює природні багатства району. У великому гербі бик ( або іноді трактований як зубр) є давнім символом Буковини , а лев – Галицької Русі, вони підкреслюють розташування району на межі цих історичних земель. Щит увінчує стилізована територіальна корона, яка вказує на приналежність герба саме району та характеризує його рослинність (зубці корони вирішені у формі листків дерев – ці елементи єдині до геральдичної системи України.

 Герб може використовуватися у різних випадках або тільки у щиті, або також із територіальною короною та стрічкою з назвою району. Великий герб використовується перш – за все районною радою (на грамотах, бланках, урочистих листах, на виїзних знаках, на сувенірних значках, тощо), найвищими посадовими особами району, а також в інших випадках – з дозволу районної ради.

 

Прапор Заставнівського району – прямокутне полотнище, із співвідношенням сторін 2:3, з нижніх кутів до середини верхнього краю полотнища сходяться дві білі смуги (шириною в 1\5 ширини прапора), у верхньому зеленому полі два жовті букові горішки з листочками, у нижньому синьому – жовтий короп.

Прапор (розміром 1.0 х 1.5 м ) може використовуватись всіма державними установами, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями чи окремими громадянами.

 

 

  •  
  •  

-