РАЙОННИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ'Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

18.09.2017р.

ШУКАЄМО СІМ’Ї, ЯКІ ГОТОВІ У СВОЇХ ДОМІВКАХ ДОГЛЯДАТИ ЗА ДІТЬМИ, КОТРІ  ПОТРЕБУЮТЬ ЗАХИСТУ

Родина –  близьке та зрозуміле для нас слово. Ми з дитинства відчуваємо материнську ніжність та тепло, батьківську допомогу та мудре слово. Та є діти, які мимо своєї волі позбавлені цього почуття. І хто виріс у рідній сім’ї, тому важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків.

Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства. Однак останніми роками змінилися пріоритети державної політики. На сьогоднішній день існує багато форм виховання для дітей дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. 

Однією з новітніх форм виховання є патронатна сім'я. Патронат над дитиною – тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім'ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя — це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі. Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки.

За надані послуги з догляду та виховання дитини сім’ї виплачується заробітна плата, допомога на дитину та забезпечується постійна підтримка команди професіоналів.

Завдання патронатних вихователів :

-          забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;

-          участь в створенні й реалізації індивідуального плану роботи з дитиною;

-          соціально-педагогічна підтримка дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах;

-          забезпечення належних умов для проживання, харчування, навчання, фізичного та духовного розвитку;

-          сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;

-          сприяння оздоровленню дитини;

-          створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини;

-          формування прив’язаностей дитини і її батьків;

-           підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

 

Наразі, наше головне завдання — знайти кандидатів у патронатні батьки. Всіх небайдужих, хто зацікавився, просимо звертатися  за адресою: м.Заставна, вул. Чорновола 6, приміщення Заставнівської районної державної адміністрації. Районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, тел. 2-19-66.

 

  •  
  •  

-