МЕДИЦИНА

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

       

 

Моніторинг базових показників

стану навколишнього середовища та здоров'я дітей у навчальних закладах Заставнівського району

 

 

      На виконання «Плану моніторингу базових показників стану навколишнього середовища та здоров’я дітей у навчальних закладах Чернівецької області» на 4 квартал 2016 року та Наказу № 428 від 08.11.2016 «Про дотримання санітарних правил і норм в загальноосвітніх, дошкільних позашкільних навчальних закладах району та організацією і проведення моніторингових відвідувань занять з метою профілактики захворюваності дітей на гострі кишкові інфекції» відділу освіти, молоді та спорту Заставнівської РДА моніторинговими відвідуваннями було охоплено 5 навчальних закладів.

   Фахівцями Заставнівського районного лабораторного відділення проведено відбір води джерела водопостачання на мікробіологічне та санітарно-гігієнічне дослідження, води питної кип’яченої на санітарно-бактеріологічне. Відібрано змиви з посуду, інвентарю – 100, в 3 випадках виділено бактерії групи кишкової палички, змиви з овочів та фруктів на кишковий ієрсиніоз та псевдотуберкульоз – 100, змиви на яйця гельмінтів, кишкові найпростіші – 100 та алергенні кліщі – 20. Проведено заміри мікроклімату приміщень, рівень природного та штучного освітлення, дозиметрія – 1210.  А також проводились дослідження продуктів харчування, а саме калорійність – 15, термічна обробка – 5, бак забрудненість – 5, раптове обстеження працівників харчоблоку (кишкова паличка, стафілокок) – 9.

           За результатами досліджень направлялись  відповідні листи.  

    На виконання Плану обсягів лабораторних та інструментальних досліджень і випробувань факторів з навколишнього середовища у рамках державної системи моніторингу довкілля та з метою гігієнічної оцінки безпечності  та  якості  питної  води на відповідність вимогам ДсанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» за мікробіологічними, фізико-хімічними та паразитологічними показниками досліджено 5 проб питної води централізованого водопостачання та 73 проби води громадських криниць. Відхилення виявлено по мікробіологічних показниках – 2, результати досліджень направлялись головам сільських рад та у ГУ Держпродспоживслужби в Заставнівському районі.

      На виконання постанови Головного державного санітарного лікаря України від 17.05.2010 № 16 «Про попередження виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей», з метою попередження виникнення випадків воднонітратної метгемогобінемії у дітей проведено відбір проб питної води з індивідуальних криниць у кількості – 158. Відхилення виявлено по фізико-хімічних показниках в 5 пробах, по мікробіологічних показниках - в 4, результати досліджень направлялись власникам індивідуальних криниць та у ГУ Держпродспоживслужбу в Заставнівському районі.

   Проводиться оперативний епідеміологічний аналіз (моніторинг) захворюваності на інфекційні захворювання, в тому числі на грип та гострі респіраторні інфекції. За  грудень 2016 до Заставнівського районного лабораторного відділення надійшло 19 екстрених повідомлень, з них 3- кишкова інфекція, 5 – випадки укусу твариною, 4 – паразитарна інфекція, 1 – туберкульоз, 7 – крапельні інфекції (вітряна віспа), 1- інфекційний мононуклеоз. 3217 осіб захворіло на ГРВІ, з них дітей до 18 років – 2512. Госпіталізовано 78 осіб. Зареєстровано 17 випадків захворюваності на грип.

            

 

 

 

 

  •  
  •  

-