Доступ до публічної

Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail

В Україні впроваджуються європейські стандарти відкритості і прозорості в роботі органів державної влади.

Важливим кроком на цьому шляху стало підписання Главою держави Закону України "Про доступ до публічної інформації".

На виконання цього закону Президент України підписав Укази "Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації" та "Про першочергові заходи щодо забезпечення доступу до публічної інформації в допоміжних органах, створених Президентом України". Ці Укази покликані забезпечити реалізацію конституційного права громадян вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію.

Надання публічної інформації Заставнівською районною державною адміністрацією здійснюється у відповідь на інформаційний запит.

Згідно із законом, публічною є відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні  суб’єктів владних повноважень.

 

Запит від особи на отримання інформації складається у довільній формі. При цьому необхідно вказати:

 1) ім'я та прізвище запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер телефону;

 2) опис інформації, яку запитувач хотів би отримати. (Вид, назву, реквізити чи зміст документа, щодо якого зроблено запит)

 3) підпис і дату.

Для оформлення інформаційного запиту

 усно: телефон (03737) 3 - 16 - 91

 

 письмово: м. Заставна, вул.. Чорновола,6 каб.27 – відділ організаційного забезпечення та внутрішньої політики апарату районної державної адміністрації (на конверті вказувати "Публічна інформація");

 

електронна пошта: zastavna_rda@bukoda.gov.ua

 Форма для подання інформаційного запиту у письмовому вигляді

 

Порядок оскарження рішень розпорядника інформації або бездіяльності

Згідно з Законом “Про доступ до публічної інформації”, відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Відповідно до статті 23 Закону “Про доступ до публічної інформації”, рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

 

Нормативно-правова база

 -- Закон України “Про доступ до публічної інформації “

 -- Указ Президента України “Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації”

 -- Постанова Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 р. № 583 Питання виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації” в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, центральних та місцевих органах виконавчої влади

 -- Постанова Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2011 р. N 1277 “Питання системи обліку публічної інформації”

 -- Постанова Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. N 740 «Про затвердження граничних норм витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію».

-- Робота із запитами на інформацію

 -- Форма запиту на інформацію та порядок її подання

 -- Порядок оскарження рішень розпорядника інформації або його бездіяльності

 -- Порядок складання, подання, опрацювання запитів на інформацію, що надходять до облдержадміністрації, та надання відповідей на них

 -- Лист Міністерства фінансів України від 12.08.2011 р. N 31-07130-402-24/20266 «Про надання роз’яснень з окремих питань, пов’язаних із реалізацією Закону України «Про доступ до публічної інформації»».

 -- Роз’яснення Державного комітету телебачення та радіомовлення України щодо виготовлення копій документів обсягом більш як 10 сторінок

 -- Розпорядження голови районної державної адміністрації від 01.04.2016 року № 135-р "Про забезпечення доступу до публічної інформації в Заставнівській районній державній адміністрації"

 --Розпорядження Чернівецької обласної державної адміністрації №468-р від 23.05.2018р. "Про затвердження Порядку відшкодування фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, розпорядником якої є Чернівецька обласна державна адміністрація"

 

                                                    Дані за 2018 рік

    

 

  •  
  •  

-