На Буковині обговорили шляхи реалізації пенсійної реформи в Чернівецькій області

17.10.2018 | 09:55
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Заставнівський район

В межах реалізації проекту «Підтримка регіонального діалогу щодо реалізації пенсійної реформи в Чернівецькій області» на засіданні круглого столу відбулося обговорення теми «Пенсійне страхування сьогодні – гідна пенсія завтра». Захід консультаційно-дискусійного формату, приурочений пошуку оптимальних шляхів втілення в життя пенсійної реформи та вирішення проблем, які виникають у процесі її реалізації, зорганізував Центр громадської активності «Синергія» в межах реалізації Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» Програми «Просування реформ в регіони». Участь у ньому взяли заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області Наталія Мала, представники Управління Держпраці в області, Центру зайнятості, Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОДА та управління праці міськради, директор ТОВ «Машзавод», представники малого приватного бізнесу, громадських та молодіжних організацій.
Заслухавши виступ керівника проекту Тетяни Медіної про результати дослідження на тему «Пенсійна реформа очима мешканців Чернівецької області», здійсненого на основі опитування представників різних цільових груп, та доповідь експерта-аналітика проекту Сергія Яремчука про підсумки проведених в області засідань фокус-груп, учасники заходу висловили свої думки з приводу перспектив пенсійної реформи загалом та відображення запроваджених нею новацій на матеріальному забезпеченні представників різних соціальних груп при досягненні пенсійного віку, обговорили ризики, під які підпадають окремі з них у зв’язку з підвищенням вимог до тривалості страхового стажу, необхідного для призначення пенсії.
Наталія Мала акцентувала увагу присутніх на тому, що метою запроваджуваних змін у пенсійному законодавстві є застосування єдиних справедливих стандартів пенсійного забезпечення, диференціація розмірів пенсій залежно від тривалості страхового стажу та величини заробітку. Пояснивши умови призначення пенсійного забезпечення і назвавши складові, які справляють визначальний вплив на обчислення розміру пенсій, представник Фонду наголосила на важливості легалізації зайнятості та зазначила, що збільшення вимог до тривалості страхового стажу, необхідного для виходу на пенсію за віком, покликане стимулювати людей оформляти трудові відносини офіційно, адже зарахування стажу відбувається саме за таких умов.
- Громадяни повинні усвідомлювати, що про пенсію треба дбати замолоду і що матеріальний достаток після виходу на заслужений відпочинок є результатом трудової діяльності впродовж життя. Визначальною мірою він залежить від набутого страхового стажу й величини отримуваного заробітку. Тому при влаштуванні на роботу необхідно високо оцінювати свою працю, вимагати її гідної оплати та укладання трудових договорів, у жодному разі не погоджуватись на приховані від держави заробітки «в конвертах». Сплата роботодавцем внесків у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімум, є джерелом наповнення бюджету Фонду, з якого здійснюється фінансування пенсійних виплат, - зауважила заступник керівника пенсійної служби краю.
За результатами аналізу проведених досліджень громадської думки відзначено високу оцінку особами передпенсійного віку якості обслуговування пенсійної служби в області й широкомасштабні обсяги проведеної інформаційно-роз’яснювальної роботи. Популярними серед мешканців краю джерелами інформації є телебачення, радіо, газети, Інтернет, які пенсійна служба широко використовує для надання роз’яснень та актуальних матеріалів з пенсійного забезпечення. Відзначено наполегливу постійну роботу пенсійної служби, спрямовану на вдосконалення якості послуг для громадян, зокрема, запровадження сучасних сервісів, створених на основі електронних технологій, які дають користувачам можливість оперативно отримати потрібну інформацію, не виходячи з дому.
Підсумовуючи результати обговорення, учасники заходу дійшли одностайного рішення у тісній взаємодії продовжувати і посилювати роз’яснювальну роботу з мешканцями краю щодо важливості легалізації зайнятості та вживати заходів до роботодавців, котрі вдаються до порушень трудового законодавства, утискаючи права найманих працівників. Наголошено на важливості узгодженої взаємодії всіх гілок влади щодо забезпечення стабільних надходжень до бюджету Фонду. З огляду на наявність певних проблем, що виникають на шляху впровадження пенсійної реформи, учасники заходу зауважили на необхідності пошуку нових, оптимальних методів їх вирішення.
За результатами обговорення важливої для життя суспільства теми внесено пропозицію щодо її розгляду на конференції «Європейська реформа в Україні: доступна освіта, якісна медицина, достойна пенсія» у форматі проведення дискусії «Достойна пенсія: скільки та як треба працювати».
Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

 

  •  
  •  

-